ROK S A JÉJE

27.06.2008 18:50

 

Jeden rok s kraťanďákem

 

V tomto článku bych chtěla „shrnout“ náš první rok. Jejda v pátek 27.6. oslavil svoje první narozeniny. Sice jsme si ho samosebou nebrali hned po narození, ale v podstatě tu s námi byl ještě před tím než se narodil.

 

Když se naše černé klubíčko narodilo a bylo rozhodnuto, že se na nás „dostane“ :-), tak jsme začali přizpůsobovat byt, aby se pejskovi u nás líbilo, ale aby mu nepřišlo pod zoubky nic, co by mu mohlo ublížit, nebo dokonce, aby nemohl rozkousat něco, co by „ublížilo“ nám.

Takže všem květinám (a že jich mám dost), které do té doby bez problémů vegetovaly na zemi, byly zhotoveny poličky „na míru“ a kytičky putovaly do výšky – ty jedovaté skoro ke stropu… :-) Protože máme v celém bytě, kromě ložnice, linolea a pejskům se po nich špatně běhá, nalepili jsme chodníčky z koberců.

 

Pak jsme dostali od chovatelky svolení vymyslet si jméno! Přiznávám, že už si nepamatuji, koho Jejdovo jméno napadlo jako prvního (doteď, když to s Ondrou vyprávíme, tak se hádáme :-)). Hlavně jsme chtěli české a originální jméno! Mimo jiné nás také napadlo A je to, A basta, A co, A ne, A konec…. Stejně nejoriginálnější bylo A jéje! Lenka s tím souhlasila a bylo to :-)

 

Po nekonečných 3 měsících jsme si toho drobečka dovezli domů! Celý první i druhý den to bylo kouzelné štěňátko, které se s námi mazlilo, poslouchalo, nic nekousalo a všude za námi capkalo :-) Třetí den se brouček změnil v hlodavce :-) ale my byli těžce zamilovaní a vše co Jejda „ničil“ bylo také k ničení určeno, co nám bylo drahé, to jsme důkladně schovali…. Nikdy jsem do té doby netušila, že je kolie tak chytrá, sice jsem si jí z důvodu vysoké inteligence pořídila, ale vždycky jsem si myslela, že je to pes. Jejda mě vyvedl z omylu :-) Uvedu pár příkladů… Třeba piškoty určené k odměňování na procházkách jsme měli uloženy v zásuvce v předsíni, abychom si jimi mohli napěchovat kapsu, když jsme odcházeli ven. Tady je nutno dodat, že jsme měli podepsat smlouvu s výrobnou piškotů, protože Jejdova spotřeba piškotů dalece přesáhla mé nejdivočejší představy. :-) No a několikrát se mi stalo, že v šuplíku piškoty nebyly (podezřelé mi mělo přijít už to, že tam nebyl ani obal), nakonec jsem „osočila“ Ondru z toho, že je vždycky vybere a nikdy nedoplní :-), on zase tvrdil, že to dělám já… Tak jsme přišli na to, že si Jejda umí bez větších problémů otevřít zásuvku!!! Dokonce jsem ho při tom jednou pozorovala, když si myslel, že se nedívám :-)…. Že si umí otevřít zásuvku není zdaleka nic proti tomu, že on ji někdy i zavře, aby se nepřišlo na to, že tam byl. A já to pak zjistím až tehdy, když v té zásuvce něco potřebuji :-)

 

S Jejdou se člověk nikdy nenudí, nejlepší je ten výraz, který Lulánek nasadí, když něco provede, to se pak na něj člověk nemůže vůbec zlobit….

 

Byl to rok plný překvapení a zejména mého poznání, že náš Jejda je nesmírně inteligentní pesan a také, že pes neumí jen kňučet, vrčet či štěkat, ale že dokáže vydávat neskutečný repertoár zvuků. Třeba když mu dám jeho děsně neoblíbený soubor povelů: lehni a zůstaň, tak se Jeje sesouvá na pacinách k zemi a u toho bručí. Ono se to nedá úplně přesně definovat ten zvuk, ale zní to tak otráveně, že se mi vždycky všichni smějí.

 

Nedokážu ani vyjádřit, jak moc jsem ráda, že mám přesně takového pesana, jakým je Jeje. S Ondráškem dokonce uvažujeme, že bychom si pořídili pro Jejdu kamaráda, ale tentokrát by to byla moje vysněná barevná varieta blue-merle… :-) Ale to je ještě ve hvězdách a v úvahách.

Nicméně se těším na další zážitky s Jejdou, o kterých jistě ještě napíšu. Také přidáváme stránku DEVASTACE, abyste si mohli přečíst, jak je Jeje šikovný a vynalézavý :-)

 

Budu se snažit pravidelně aktualizovat a přidávat články, aby nebyly naše stránky příliš fádní.Tedy alespoň vždy, když bude chvilka času :-)

Novinky

IM MEMORIAM

27.11.2014 19:24
Dne 22.11. 2014 se s námi navždy rozloučil Titínek. Po krátkém boji s akutní hemolytickou anémií.    

AKTUALIZACE

05.08.2014 20:32
Konečně jsem zase po dlouhé době aktualizovala stránky. Zatím sice jen v sekci Agility, kde jsem doplnila všechny výsledky, kterých jsme zatím dosáhli. Snad, již brzy udělám nějakou obsáhlejší aktualizaci :-))

AKTUALITY

14.05.2014 20:40
Už dlouho jsme neaktualizovali :-)) Máme docela natřískaný program všemi různými agi záležitostmi :-D Nejen zkoušky, ale také závody. A s Myslim se "diskáme", kde to jen jde. Mám tak trochu pocit, že čím déle běhám, tím hůře mi to jde :-) Na naše výsledky se můžete mrknout v záložce "agility",...

Neveklov - dvojzkoušky

16.03.2014 08:39
Máme za sebou druhé agi zkoušky. Bohužel se nám nevedlo tak hezky jako v přechozích zkouškách, ale i tak jsem spokojená, jak nám to s Myslim hezky běhá :-)) Zkoušky se konaly na farmě v Herouticích. Rozhodčím byl a parkury stavěl Petr Rybář. Byly hodně běhavé, méně technické, což není nic pro...

Záznamy: 1 - 4 ze 101

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>